29.08.2016 | 09:41

Окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. Зокрема, це та категорія людей, яка потребує особливої уваги з точки зору адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці.

З 30 серпня набирають чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», якими передбачено віднесення осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Внесення цих змін значно розширить можливості працевлаштування цих громадян.

Так, для працевлаштування вищезазначених громадян на підприємствах, установах та організаціях з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб бронюватимуться робочі місця. Тобто, встановлюватиметься квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається, працевлаштування таких громадян відповідно до вимог цієї статті Закону, про що вони інформують щороку державну службу зайнятості в установленому порядку.

Також, матимуть місце економічні стимули працедавців. Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце таких безробітних, щомісяця протягом року може надаватися компенсація фактичних витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідного працівника.

«Сьогодні у центрах зайнятості демобілізовані учасники АТО отримують допомогу у сприянні в працевлаштуванні на наявні вакантні посади та тимчасові робочі місця, проходять професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації; отримують консультації з пошуку підходящої роботи, профорієнтації, сприяння самозайнятості та фінансової підтримки у організації власної справи. – повідомила начальник відділу організації надання соціальних послуг Анжела Дощенко.

- Лише за 7 місяців 2016 року до центрів зайнятості Запорізької області звернулося 1402 особи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, 306 осіб – працевлаштовані. 63 таких громадян відкрили власну справу завдяки фінансовій допомозі з коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття, 81 безробітний цієї категорії пройшов курси навчання (перенавчання) або підвищення кваліфікації за направленням центрів зайнятості. 144 таких безробітних брали участь у громадських роботах або інших роботах тимчасового характеру.

Наразі необхідність додаткових гарантій у працевлаштуванні учасників АТО очевидна, і ми прогнозуємо, що впровадження законодавчих змін дадуть нам додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям.