19.03.2019 | 11:55

Закінчився Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир». Він був насичений різноманітними заходами профорієнтаційної спрямованості. Кожного дня фахівці Бердянського міськрайонного центру зайнятості відвідували декілька заходів у навчальних закладах міста та району.

Двічі на рік з метою аналізу якості проведення профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді та для подальшого планування заходів проводиться анкетування учнів випускних класів в закладах загальної середньої освіти.

Серед питань анкетування, яке проходило у грудні 2018 року було наступне:

«Оволодівши обраною професією, де б Ви хотіли працювати?» 

42% опитаних респондентів зазначили, що після набуття професії хотіли би мати власний бізнес. 

Виходячи із цього, під час планування заходів, фахівці враховували доцільність проведення уроків з бізнес-планування у закладах загальної середньої освіти.

Для проведення заходу була запрошена Глазова Яна Василівна- кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Бердянського державного педагогічного університету.

Співпраця між центром зайнятості та університетом триває вже понад двадцять років.

І викладачі цього навчального закладу приймають активну участь в просвітницьких та профорієнтаційних заходах.

13 та 15 березня поточного року уроки з бізнес планування відбулися у закладі загальної середньої освіти № 11 та Гімназії № 1.

Підприємництво, підприємницька діяльність – самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку. З цього визначення підприємницької діяльності розпочинались уроки.

Далі йшла мова про наступний етап, самий важливий та необхідний для ведення підприємницької діяльності, складання бізнес - плану.

Цьому питанню на заходах була присвячена головна частина.

Яна Василівна під час своєї розповіді використовувала яскраву презентацію, в якій відображалась структура бізнес - плану.

Учні не були пасивними слухачами. Вони жваво обговорювали рекомендації зі складання бізнес - плану.

Як приклад, було наведено бізнес – проект з виготовлення та реалізації солодкої вати. Доволі актуальний приклад підприємницької діяльності для курортного міста.

Молодь, яка планує займатися підприємницькою діяльністю отримала методичні поради для початку діяльності. 

А головне вони почули, що справжнім підприємцем може стати тільки цілеспрямована людина, яка має професію. Тобто, перш ніж розпочинати власний бізнес, треба визначитися професійно, отримати професію, набути досвід і починати діяти.

Закінчується Місячник профорієнтації. Але не закінчується кропітка робота профорієнтаторів Бердянського міськрайонного центру зайнятості. Попереду ще дуже багато планів для реалізації головної мети - професійної спрямованості учнівської молоді.

Висловлюємо щиру подяку всім навчальним закладам міста, які допомагали в організації та проведенні Місячника профорієнтації «Професійний орієнтир».