26.03.2024 | 09:10

Під час воєнного стану, коли чоловіки захищають країну, українським жінкам все більше приходиться замінювати їх на робочих місцях.

Професія «Охоронник», ментально вважається чоловічою, але сьогодення вносить значні корективи, у тому числі для виконання обов’язків за цією професією.  Так, з червня 2023 року охоронною діяльністю можуть займатися виключно особи, які перебувають у військовому резерві та мають відстрочку від призову, або не підлягають призову під час мобілізації. Таким чином і жінки можуть працювати у сфері охорони. Немає вимог, які забороняють жінкам займатися цією діяльністю. Лише необхідні додаткові знання та спеціальна підготовка для того, щоб охороняти майно, інші матеріальні цінності, і головне - людей, які перебувають на території об’єктів, що охороняються. Захист та контроль за порядком також зацікавив запоріжанку Лілію Александрову.

Маючи вищу освіту за фахом соціальний працівник та досвід роботи в якості фахівця із соціальної роботи, жінка була звільнена за обставинами, які від неї не залежали. Тому Лілія була вмотивована на скоріше працевлаштування і з приводу цього звернулась до служби зайнятості. Фахівці Запорізької обласної служби зайнятості ознайомили її з актуальними вакансіями, а також рекомендували звернути увагу на затребувані професії, незалежно від гендерних стереотипів - ті професії, які відповідають як особистим вподобанням та здібностям жінки, так і потребам ринку праці.

Врешті вона вирішила зупинити свій вибір на нестандартній для жінок професії охоронника, але для кваліфікованого виконання цієї роботи Лілії не вистачало ані знань, ані вмінь. Для вирішення цього питання фахівцями служби зайнятості жінці було запропоновано отримати ваучер на навчання. Ваучер – це документ, який дає право окремим категорія громадян безоплатно навчитися новій професії або підвищити свій кваліфікаційний рівень за наявною освітою.

Маючи вік 45 років та страховий стаж понад 15 років, жінка змогла скористатись можливістю отримати такий ваучер та опанувати нову для себе професію охоронника. Вона навчилась тому, як використовувати спеціальні засоби охорони та здійснювати протидію правопорушенням. І саме головне, отримана професія дала можливість працевлаштуватися на  ТОВ "ОХ-СЛАВУТИЧ" і в подальшому успішно працювати на цьому підприємстві.

Тож ваучер може допомогти жінкам здобути професії, актуальні на ринку праці, зокрема, й ті, які традиційно вважались чоловічими.

 

Додаткова інформація – в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у нашому Телеграм-каналі