З розвитком високих технологій поступово зникатиме потреба в деяких спеціальностях, які зараз нам здаються звичними і навіть незамінними. Такий процес відбувається не вперше: у середині 19 століття досягнення індустріальної революції не залишили шансів вижити ряду професій і ремесел, які в ті далекі часи теж здавалися цілком звичайними і природними.

Представляємо вам підбірку з дев’яти професій, поступово зниклих з ринку праці, відповідно до статистики Бюро зайнятості США, яка ведеться аж з 1850 року.

Коли про селфі ще ніхто не підозрював, люди зображувалися за допомогою дагерротипів – перших портретних фотографій. Професійно створювали ці знімки на полірованому сріблі справжні майстри – дагерротіпісти.

  • Давня професія сажотруса, яка завдяки фольклору та історії оповита якимось світлим ореолом не дивлячись на буквально чорну роботу чистильників димоходів.
  • Давно забута професія щуролова.  Адже щуролови рятували цілі міста від навали   гризунів – переносників небезпечних інфекцій.
  • До появи домашніх холодильників молоко було популярним, але дуже швидкопсувним продуктом. І дорослі і діти добре знали і любили «свого» молочника, який так швидко міг доставити покупцям свіже молоко.
  • Конопляні тканини були важливою частиною  лляної промисловості. Відповідно, для обробки конопляних тканин існували спеціальні робочі, так звані «Хемп-Дрессер».
  • Робітники в кар’єрах, «Каменеломи» добували з грунту і піску камінь, призначений для використання в якості будівельного матеріалу, наприклад, для створення кухонного столу.
  • Knocker-up або Knocker-upper – спочатку з’явилася в Англії та Ірландії, професія полягала в тому, щоб будити людей на роботу. В основному використовували довгі бамбукові палиці, кийки, тростини, але іноді, щоб будити мешканців верхніх поверхів, стріляли у вікна горохом. Працювали кнокер-Аппер в основному літні люди, але бувало, за додаткову винагороду, ця робота доручалася і місцевому констеблеві.
  • Складно уявити, але кілька десятків років тому найпростіша математична робота виконувалася не калькулятором, а звичайними жінками, які вручну множили і ділили, замінюючи собою звичну для нас електроніку.
  • Фабричні робітники в довгі трудові зміни потребували деяких розвагах, так сказати, і цю функцію виконував запрошений лектор, який голосно зачитував новини та літературні твори, як-то  кажуть «без відриву від виробництва».

Бажаємо,  Вам успіхів!