Майже кожен випускник відчуває труднощі у пошуку першого робочого місця.

Однією із причин, яка їх викликає,  є відсутність або брак досвіду роботи. Чи варто претендувати на вакансію, яка вимагає досвіду? Давайте розберемося!

На більшості порталів є фільтр: «студенти без досвіду/до одного року досвіду». Якщо Ви взагалі ніде ніколи не працювали, то краще шукати вакансії за цим фільтром. Повірте, їх доволі багато. Якщо ж Ви хочете потрапити на посаду, яка вже вимагає досвід, ситуація також не однозначна.  

Трапляється, що роботодавці беруть людей без того досвіду, який їм потрібен. Звісно, якщо написано, що треба два роки досвіду, а у вас – нуль, то подаватися сенсу мало. Найімовірніше, така робота передбачає наявність певних умінь і в роботодавця може не бути часу Вас навчати. Але трапляється, що вимоги до досвіду доволі символічні. Можливо, роботодавець указав певний рівень досвіду, бо хоче бачити саме такого кандидата, але готовий взяти й іншого. Способу перевірити це немає. Тому, якщо дуже подобається вакансія, Ви підходите за вимогами на 60%, варто подаватися. 

Також дуже важливо написати супровідний лист, де зазначити, які з Ваших умінь згодяться на новому місці, чому Ви хочете отримати це місце і як будете компенсувати те, чого Вам бракує. Наприклад: «Мені бракує досвіду в цій сфері, але я прослухав кілька навчальних курсів. До того ж, якщо Ви мене візьмете, я сам знайду, як мені надолужити необхідні знання». Завдяки цьому роботодавець одразу побачить, що Ви щиро зацікавлені в роботі, уже продумали, чим можете бути йому корисними й готові працювати над собою.

Якщо ж Ви надсилаєте роботодавцю лише одне нерелевантне резюме, то він на нього, зрозуміло, не відреагує. 

Бажаємо успіхів!