У світі налічується близько 60 тисяч різноманітних професій. Деякі професії настільки нестандартні, що про них багато хто з нас не чули і навіть не могли підозрювати про їх існування.
1. В часи правління королеви Вікторії в Англії існувала професія «підмітайли». На цю посаду бралися молоді хлопчики від 10 до 15 років та люди похилого віку, але з хорошим здоров’ям. В їх завдання входило розмітати дорогу перед високопоставленими особами, які вирішили прогулятися пішки.
2. Є робота, яка називається підбирач м’ячів. Власники гольф клубів порахували, що дуже багато зайвих витрат йде на придбання втрачених м’ячів для гольфу. Якщо гравець забиває м’яч кудись далеко, то легше взяти новий, ніж йти шукати старий. В такому випадку було прийнято рішення найняти підбирача м’ячів. Дана людина повинна мати пильний погляд і знаходити абсолютно всі м’ячі, що залишилися на полі.
3. Є професія — службовець для покарань. «Ви звільнені!» – саме таку фразу в свою адресу десятки разів в день чують люди в американських супермаркетах. Кожен раз, коли покупцю щось не сподобалося, адміністратор викликає спеціального службовця для покарань, від усієї душі його лає і публічно звільняє.
4. Заштовхувач в поїзд в Японії називають «бас-бас», а в США – «пушер». Коли в годину пік Ви не можете влізти в вагон, вони приходять на допомогу. Деякі кажуть, що їм платять за кожну людину, яка залізла у вагон. Напевно, саме тому трамбувальники намагаються запхати якомога більше пасажирів.
5. Дегустатор повітря. За допомогою цієї незвичайної професії в Японії досліджують чистоту повітря. Дегустатор повітря повинен винюхувати, записувати в комп’ютер і обробляти отримані дані.
6. Постижери вручну займаються виготовленням перук, вусів і всіляких накладних бакенбардів. Багато хто може подумати, а що ж тут такого цікавого і незвичайного? Справа в тому, що постижер має володіти неймовірною посидючістю. Одина якісна перука, що виготовляється вручну, робиться не менше 15 днів.
7. Клакери – дуже древня професія. Один драматург майже 2,5 тисячі років тому найняв глядача, щоб той обсвистав іншого драматурга. Але інший драматург підійшов хитріше – він заплатив кільком глядачам за те, щоб вони йому голосно аплодували. Зараз таких найманих глядачів називають клакерами.
8.Нещодавно один шведський жіночий журнал оголосив конкурс на посаду «тестера пляжу». Їхні вимоги: цілий рік відпочивати на пляжах, купатися, засмагати, відвідувати бари і дискотеки, читати книги. Єдина умова – все це необхідно було живописно описувати в рубриці журналу.
9. Існують професійні «слухачі». На вулицях Токіо можна зустріти людей з табличками «Я слухаю тебе». За невелику плату вони готові просто слухати Вас, кивати, посміхатися, іноді реготати. Єдиний мінус – ці слухачі не дають порад.