Практично в кожній людині закладено ресурси, за допомогою яких вона може досягти будь яких цілей і здійснити  найсміливіші мрії. Але часто вони приховані, і відшукати їх в собі самостійно під силу далеко не всім. Заважають цьому стереотипи, страхи, звички, негативний досвід і як наслідок, невпевненість в собі.

Коли людина відчуває, що жити як  і раніше вже не може, що  прийшов час  щось кардинально змінити, але не знає, як  це  зробити, вона вдається до допомоги особливого  виду психологічного консультування під назвою  «коучинг». Що це таке?

Хто такий коуч

З англійської мови «коуч» перекладається, як «наставник», тренер, тобто людина, яка веде  до досягнення запланованого результату. Як правило, це професійний психолог, який допомагає знайти людям їх приховані резерви. А відшукавши їх, веде до поставленої мети. Адже  завдання коуча – не нав’язувати свої ідеї і не пропонувати  власний варіант виходу з ситуації, що склалася, а створити  психологічні умови для того щоб людина змогла зробити це  самостійно. Коуч  по суті своїй скоріше не наставник, а уважний співрозмовник. Адже він не навчає і порад ніяких не дає.

Відмінність коучингу від звичайного психологічного  консультування

З боку коучинг і психологічне консультування дуже схожі: фахівець розмовляє з клієнтом, допомагаючи йому у вирішенні проблем. Але по суті це абсолютно різні види психологічної допомоги.

Якщо консультування спрямоване на вирішення певної проблеми, для чого  психолог звертається до минулого клієнта, то питання коуча спрямовані в майбутнє – коучинг орієнтований насамперед на мету, яка формулюється тільки на позитиві, говорити про проблеми при цьому категорично  заборонено.  Тобто, замість того щоб обговорити, чого  клієнт  не хоче, говорять про те, до чого  він прагне. Коуч  допомагає  людині, яка має бажання і мрії, усвідомити їх і зробити  більш конкретними, чіткими. 

   Плюси і мінуси професії

Плюси:

 - цікава творча робота;

- можливість вирішувати реальні проблеми людей, отримуючи задоволення від результатів допомоги;

 - уміння ставити реалістичні цілі і домагатися їх;

 - необхідність постійного професійного вдосконалення і у зв'язку з цим - можливість особистого зростання;

 - можливість використання своїх знань в області психології в повсякденному житті;

 - пізнання і зміна себе, свого відношення до подій навколишнього світу.

 

Мінуси:

 - душевна втома;

- переживання проблем клієнта як своїх власних.

 

Для того щоб стати коучем, потрібно:

Мати відповідний набір особистих якостей: спостережливість, відповідальність, комунікабельність, креативність, життєрадісність, сміливість, емоційну стійкість, організованість і т. д.

Не боятися публічних виступів – іноді тренінги проводяться у величезних залах для сотень людей.

Вміти швидко знаходити контакт з різними людьми.

Бути інтелектуально розвиненою людиною.

Не лінуватися постійно вчитися чомусь новому і удосконалюватися в професії коуча.

Мати активну життєву позицію.

Бути обізнаним в питаннях культури, політики, спорту, мистецтва і т. д., тому що ваш широкий кругозір доведеться демонструвати не раз.

Бути легким на підйом – тренінги будуть проводитися не лише в вашому місті, але і в інших.

Відчувати щире бажання допомагати людям на тренінгах.

Вірити в те, що ви робите.

Бажаємо Вам успіхів!