Перепочинок під час пошуку роботи зовсім не обов’язково означає втрачений час. Ці сім занять допоможуть не тільки відволіктися, але і швидше працевлаштуватися.

Всі ми знаємо це почуття. Ви шукаєте роботу та збираєтеся винагородити себе 20 хвилинами в Snapchat або Pokémon GO за кожне відправлене резюме. Але ці 20 хвилин перетворюються на 2 години, і ось вже, ви не встигли й оком моргнути, день закінчився, а ви відгукнулися тільки на одну вакансію. Сумно. І чому тільки організація часу дається з таким трудом?

Але якщо до прокрастинації підійти правильно, вона може допомогти вам у пошуку роботи. Коли зберетеся в п’ятий раз за годину (не те щоб ви вважали, звичайно) перевірити свої акаунти в соціальних мережах, скористайтесь однією із цих семи рад.

1. ВИЗНАЧТЕ СВІЙ ТИП ОСОБИСТОСТІ

Хто ви: адміністратор або, може, активіст? Відомий тест Майерс — Бріггс дасть відповідь на це запитання. Знаючи свій тип, ви зможете краще визначити сильні і слабкі сторони, а також підібрати заняття, яке підійде саме вам.

Знати свої сильні сторони дуже важливо. Потрібно зрозуміти, чим вам подобається займатися, які ваші інтереси і таланти, що ви хотіли б у собі змінити. Крім того, дуже важливо пам’ятати, що саме самоаналіз допоможе вам вибрати ту обстановку, в якій ви будете почувати себе краще.

Смайлі Посволски (Smiley Poswolsky), письменник

2. ПРИБЕРІТЬ РОБОЧЕ МІСЦЕ

Згідно з дослідженнями  вчених, безлад заважає зосередитися і знижує здатність мозку ефективно обробляти інформацію. Цілком можливо, що саме хаос у вашій кімнаті або на робочому столі відволікає вас від продуктивного пошуку роботи. Витратьте 30 хвилин на те, щоб зробити прибирання. Ефект вас здивує.

3. ПРИВЕДІТЬ В ПОРЯДОК СВОЇ ПРОФІЛІ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

84% фахівців з підбору персоналу визнали, що вони переглядають профілі кандидатів у соціальних мережах, перш ніж відправити запрошення на співбесіду. Що саме роботодавець побачить, зайшовши на вашу сторінку, залежить тільки від вас.

Важливо пам’ятати, що ваші пости — це відображення вашої особистості і ваших інтересів. Якщо у вас на сторінці фотографії з вечірок, то роботодавець сприйме вас відповідно.

Смайлі Посволски

Так що, навіть якщо ваш профіль виключно особистий, постарайтеся пригадати і видалити всі непрофесійні фотографії і повідомлення. Сторінка тепер здається порожньою? Продемонструйте інтереси, пов’язані з бажаною посадою. Почніть з перерахування всіх пройдених вами курсів, професійних навичок та досвіду роботи, сертифікатів, а також заходів та майстер-класів, які ви відвідували.

4. МЕДИТУЙТЕ

Пошук роботи часто викликає стрес, іноді все, чого вам хочеться в кінці дня, рвати на собі волосся. Йога, медитація або навіть просто глибокі вдихи протягом двох хвилин в день допоможуть помітно знизити рівень тривоги.

Медитація — чудова звичка, яку варто завести ще в молодості. Вона не тільки допоможе вам очистити свідомість і зберегти самовладання під час пошуку роботи, але і стане в нагоді в подальшій кар’єрі.

Аніта Брузессе (Anita Bruzzese), журналіст

5. ПОЗБАВТЕСЯ ВІД ПОВТОРІВ

Зловживаєте в резюме різними кліше, але при цьому втрачаєте важливі деталі? Може, пора переглянути тактику? Проаналізуйте  свої супровідні листи та повідомлення, щоб дізнатися, які слова ви використовуєте найчастіше.

6. ПОРІВНЯЙТЕ СВОЇ УСПІХИ І ПРОВАЛИ

Запишіть три недавніх успіхи в пошуку роботи (наприклад, ви вдало пройшли співбесіду) і три останні невдачі (наприклад, вам відповіли відмовою). Що ви помітили? Є якась загальна тенденція?

Вважайте це дослідженням. Якщо ви постійно отримуєте відмови, варто про це задуматися. Можливо, у вас немає необхідних навичок, а значить, варто спробувати придбати їх на семінарах чи курсах.

Смайлі Посволски

 

Бажаємо успіху!