Питання заробітної плати є одним з найважливіших і найвирішальніших питань під час пошуку. Як збагнути, на яку винагороду Ви маєте розраховувати на новому місці та чи варто цікавитися про це у роботодавця?
Тож, якщо Ви бажаєте знати, на яку заробітну плату можете претендувати на новому місці, краще погуглити або запитати у тих, хто вже працює в обраній сфері. Потрібно зважати, що пропонує ринок і на яку суму Ви самі розраховуєте. Якщо те, що пропонує ринок, і те, що Ви хочете, перетинається, то це добре. Якщо те, що Ви хочете суттєво більше, ніж те, що пропонує ринок, потрібно подивитися, за які компетенції ринок запропонує очікувану вами платню й визначити, у якій спосіб швидко отримати необхідні навички. Можливо, потрібно підтягнути англійську, піти на спеціалізовані курси та ін.
Водночас не треба боятися цікавитися зарплатнею під час співдесіди. У молодих людей часто буває зайва скромність. Трапляються випадки, коли людина працює вже другий місяць і все ще не спитала про оплату. Це свідчить про невпевненість в собі, а роботодавець цим користується. Краще одразу спокійно поцікавитися, яка ставка на посаді, на яку Ви претендуєте, коли виплачується заробітна плата, яка відпустка. Коли відкривається вакансія, роботодавець розуміє, скільки він готовий заплатити спеціалісту. Якщо Вам не можуть відповісти на такі питання, роботодавець не надто добросовісний. Краще з ним не працювати.
До питання про заробітну платню безпосередньо відноситься і питання: «Чи варто погоджуватися на безоплатне стажування?»
Для цього питання немає універсальної відповіді. Треба перевіряти репутацію роботодавця. Якщо це якась невідома контора, краще двічі подумати. Якщо ж компанія має репутацію на ринку і Ви розумієте, що під час стажування навчитеся чогось конкретного, то це зовсім інша справа. У таких випадках варто уточнювати, у чому буде полягати стажування. А також проговорити, коли стажування завершується й переходить у найм. Критерії успішного проходження стажування треба фіксувати, бажано письмово, наприклад періодично писати роботодавцю листа, де описувати зроблену Вами роботу й отримувати на нього якусь відповідь. Так Ви знатимете, на чому зосередитися в роботі.
Не можна погоджуватися, якщо роботодавець просить Вас платити за стажування. Є велика ймовірність того, що це обман.
Узагалі варто бути уважним до роботодавця. Зважати на відгуки тих, хто працював в обраній Вами компанії, на враження, яке на Вас особисто справляє роботодавець, на те, що відбувається під час співбесіди. Зверніть увагу, наскільки охоче роботодавець відповідає на ваші питання. Продумайте й свої питання до нього. Якщо у вас виникло менше п’яти питань, значить Ви не готові до співбесіди.
Бажаємо успіхів!