Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки вірно обрано життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві вона буде займати.

         Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвоника. Радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію.

         Як знайти головну справу свого життя, щоб відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею  та приносити найбільшу користь людям, країні?

  • Здійснити цей відповідальний крок треба свідомо, враховуючи свої нахили і здібності, особисті та громадські інтереси;
  • Хибно ділити професії на "погані" і "хороші", "цікаві" і "нецікаві", "легкі" і "важкі". Значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до неї ставиться сама людина;
  • Професію не слід вибирати "за компанію" з друзями. Такий вибір лише випадково буває вдалим;
  • Не варто переносити своє ставлення до конкретної людини на її професію, бо особиста симпатія чи антипатія до людини однієї професії ніяк не може свідчити про особисту придатність чи непридатність іншої людини до цієї професії;
  • Світ професій значно ширший, ніж коло навчальних предметів, тому ототожнення улюбленого навчального предмета з професією не є надійним орієнтиром у виборі професії.

         Якщо у Вас виникли труднощі у виборі професії або Ви не знаєте, на що треба мобілізувати свої зусилля, щоб Ваша мрія стала реальністю, звертайтесь до спеціалістів з профорієнтації у центр зайнятості.

         Служба зайнятості – Ваш надійний партнер і порадник у цій важливій справі. Скористайтесь допомогою наших професіоналів! Вони допоможуть визначитись у сфері трудової діяльності із застосуванням сучасних психодіагностичних методик, нададуть поради щодо можливих шляхів професійного навчання.

 

Телефон для довідок: 233-41-03, відділ організації профорієнтації