Продовжуємо  серію порад по плануванню кар’єри:

  • Сплануйте особисту кампанію по пошуку роботи. Якщо Ви усвідомили, чого Ви хочете від роботи, оцінили свої інтереси і уміння і можете пов'язати все це з конкретною вакансією, значить, Ви готові планувати особисту кампанію по пошуку роботи. Це тягне за собою постановку цілей кар'єри, планування і організацію пошуку роботи, підготовку матеріалів і дотримання наміченого шляху.

  • Поспілкуйтесь з людьми, робота яких Вас цікавить. Ви завжди можете знайти кого-небудь, хто займається, принаймні приблизно, тим, чим хотіли б займатися Ви. Дізнайтеся, як їх звуть, і зустріньтеся, подзвоніть або напишіть їм. Ви дізнаєтеся значно більше про свою мрію.

  • Передбачте проблеми і будьте готові до них. Рішення знайти роботу або вибрати спеціальність – це крок, який необхідно спланувати, щоб все пройшло рівно. Ви не можете знати напевно, з якими проблемами Ви зіткнетеся, але Ви можете здогадатися, що може статися у вашому випадку. Згаявши час на планування своєї поведінки в можливих скрутних ситуаціях, Ви зможете перетворити перешкоду на вирішувану проблему.

  • Визначте, як краще всього продати себе. Подумайте про свій пошук роботи як про продаж своїх навиків, освіти і досвіду потенційним роботодавцям. Стратегія Вашої кампанії з продажу включає резюме, але також необхідно проникнути на "прихований" ринок праці і опанувати ефективні способи проходження інтерв'ю.

  • Визначте, які навики потрібні роботодавцям. Вакансії сьогодні значно відрізняються від вакансій у минулому. Роботодавці все більше говорять про навики, які їм потрібні, а не просто про назви посад. Дізнайтеся, які навики шукають роботодавці сьогодні.

  • Розширте свої горизонти. Не обмежуйте себе пошуками роботи лише в зростаючих галузях. Те, щок ористується успіхом зараз, не завжди означає, що так буде завтра, та й конкуренція в цих областях сильніша. Хай Ваш пошук приведе Вас в самі несподівані і непередбачувані сфери діяльності. Ви можете бути здивовані тим, що виявите там. Приготуйтеся сміливо заявити свої права на ще не відмічене на карті майбутнє.

  • Опануйте нові навички. З Вашого дослідження Ви будете знати, які уміння цінуються більш всього роботодавцями в області, що Вас цікавить. Якщо Ви не володієте цими навиками, то захочете їм навчитися. Існує багато різних видів навчання, які допоможуть підготуватися до майбутньої роботи: формальнее навчання, індивідуальне навчання, навчання за місцем роботи і стажування. Досліджуйте варіанти і зробіть вибір, виходячи із своїх потреб і потреб Ваших можливих роботодавців.

  • Вирішіть, з якими роботодавцями контактувати. Після того, як Ви поставили мету, досліджували ринок, настав час вибрати роботодавців, з якими Ви хочете зв'язатися. Це повинно бути просто, оскільки велика частина роботи вже зроблена. Почніть складати список компаній, в яких, на Вашу думку, є вакакнсії за фахом, вибраним Вами, або можуть бути в майбутньому. Коли прийде час починати пошук роботи, цей список, що поступово буде збільшуватися, буде мати величезну цінність.

  • Дослідіть тенденції на ринку робочої сили. Чим краще Ви розумієте, як глобальні події впливають на нові вакансії, тим краще Ви будете підготовлені до зіткнення з проблемами. Щоб дізнатися, куди все рухається, необхідно досліджувати поточні тенденції, до чого вони нас ведуть. Які області створюють нові вакансії і можливості? Якими навиками необхідно володіти, щоб бути конкурентноздатним в майбутньому?

 

Далі буде…