• Розробіть план на кожен день. Після того, як Ви зупинилися на невеликій групі вакансій, створіть план з розкладом для кожноїі з стратегій і кроків, які Ви робитимете. Сплануйте, що Ви робитимете щодня і слідуйте своєму плану. Ви повинні відноситися до пошуку роботи як до нової роботи, і це набагато легше зробити, коли в пошуку є структура і розпорядок.

  • Якщо в даний момент Ви не задоволені своїм положенням, починайте планувати прямо зараз. Якщо Ви цього не зробите, то, як правило, ваше відношення погіршуватиметься і впливатиме на якість Вашої роботи, а це може поставити під загрозу Ваше робоче місце. Психологічно важче шукати роботу на пізніх стадіях цього процесу, особливо якщо Вас звільнили. Хоча інколи і можливо вирішити проблеми з роботодавцем, все ж частіше необхідно починати шукати альтернативи.

  • Оцініть вибрані вакансії. Оцініть варіанти ще раз, щоб переконатися в тому, що Ви нічого не пропустили, і знайшли те, що більш всього вам підходить. Це допоможе Вам бути більш задоволеним собою і ефективніше шукати роботу. Порівняйте наявні факти про себе і про вакансію і дайте відповідь на такі питання. Чи уявляєте Ви, що виконуєте всі посадові обов'язки? Чи будете Ви задоволені, виконуючи їх? Чи можете Ви розкрити свої здібності на цій роботі? Чи задовольняє ця вакансія Ваші потреби?

  • Поговоріть зі знайомими. Поговоріть з друзями, батьками, вчителями і консультантами по профорієнтації. Проведіть "мозкову атаку" з ними, розкажіть їм, що Ви хочете і що Ви вмієте робити. Вони можуть підказати Вам можливі варіанти, про які ви не подумали.

  • Отримуйте максимальну користь з онлайн - ресурсів. Існує багато сайтів в Інтернеті, які обговорюють тисячі можливих вакансій. Досліджуйте світ альтернатив Інтернету і список ресурсів, який може допомогти Вам в пошуку роботи.

  • Звузьте свої пошуки. Після всіх досліджень, проведення опитувань і оцінювання, у Вас повинно сформуватися загальне уявлення про свої пристрасті і неприязнь, здібності і вміння. Зараз прийшов час зосередитися на конкретному виді діяльності. Визначте сукупність бажаних вакансій, які задовольняють Вашим критеріям, і приготуйтеся отримати їх.

  • Шукайте нові ідеї для вакансії у всіх сферах свого життя. Кар'єру можна будувати на ідеях, що з'являються звідусіль. Шукайте або створюйте умови, в яких вона процвітатиме. Заохочуйте творчість у всіх сферах свого життя: на роботі, в дорозі, в магазинах та ін. місцях. Зробіть "мозкову атаку" частиною свого життя. Заохочуйте інших людей приєднуватися до Вас в цих зусиллях. Використовуйте зовнішні джерела для нових ідей. Зміните звичний розпорядок. Сходіть в бібліотеку або музей. Почитайте іншу газету або журнал. Погляньте фільм іншого жанру. Вам потрібні нові ідеї, і вони можуть з'явитися звідки завгодно.

  • Будьте терплячими і реалістичними. Не чекайте блискучої кар'єри одразу ж. Прислухайтеся до здорового глузду. Прислухайтеся до порад інших. Робіть те, що від Вас чекають, і робіть це добре. Будьте собою в пошуку кар'єри, своїм кращим я, звичайно ж. Пригадайте стиль, який приносив Вам успіх у минулому. Це те, з чим Ви найшвидше досягнете успіху.

 

Бажаємо успіху!