Якщо Ви не відноситесь до впевнених в собі людей, Ви можете скористатись психологічними прийомами, які допоможуть впоратися з хвилюванням під час співбесіди з роботодавцем і навчать вас контролювати свій емоційний стан.

До Вашої уваги рекомендації спеціалістів в області психології спілкування, які допоможуть Вам збільшити власні шанси у працевлаштуванні:

  • Перед співбесідою знайдіть пози і жести, якими ви користуєтесь, коли відчуваєте позитивні емоції, відчуваєте себе більш впевнено (розправлені плечі). Прийміть таку позу на співбесіді.

  • Уявіть собі, що вам необхідно зіграти на сцені роль оптиміста. Спостерігайте за людьми, які відносяться до цієї категорії (мабуть вони є серед ваших знайомих). Проаналізуйте їх манеру поведінки. Що саме вам дозволяє рахувати, що перед вами оптиміст (піднесений настрій, прояв емоцій, усмішка)? «Приміряйте» цю роль на себе перед співбесідою.

  • Проаналізуйте свій життєвий досвід на предмет того, хто, або що допомагає вам відчувати себе радісно та комфортно (дзвінок товаришу, запах духів чи щось інше). Сконцентруйтесь на цьому і закріпіть ці відчуття, щоб використати в співбесіді з роботодавцем.

  • У розмові не використовуйте слова, які можуть різко знизити ефективність бесіди, краще виключіть їх із лексикону. Це  слова-паразити: так би мовити, так, ну, як кажеться, взагалі, коротше;та образливі слова;

Крім цього, цілковито недопустимі такі висловлювання: 

— Давайте швиденько обговоримо з вами...

— Я  випадково проходив неподалік, то й заскочив до Вас...

Якщо Ви так говорите, то Ви показуєте роботодавцю, наскільки неважливою для Вас є розмова і обговорення проблеми.