Найщасливіші професії

Чи задавалися Ви питанням: володарі яких професій почувають себе щасливішими і реалізованими в житті? З'ясувалося, що обираючи улюблену справу, більшість працівників вважають гроші далеко не головним чинником. Запорукою щасливої професії багато хто називає хороші стосунки з колегами.

Тому рейтинг щасливих професій виглядає наступним чином:

Косметолог, перукар, шеф-кухар, вчитель, бухгалтер, дієтолог, бібліотекарь, архіваріус,  астроном,  фахівець з набору персоналу, няня, економіст, будівельник.

«Перукар і косметолог - це в першу чергу творча робота, я постійно щось міняю, експериментую і в результаті отримую неймовірний позитивний заряд, коли бачу задоволеного моєю роботою відвідувача. Причому тут важливо працювати не на кількість, а на якість.

На протилежному кінці «шкали щастя» - няні, будівельники і банківські службовці. Доглядальниці і няні стикаються з іншим світом: людей, що нас покидають і що тільки входять у життя. У тих і у інших - різні очікування, цінності, уявлення про світ.

Щодо будівельників, то їм зовсім непросто дається важка монотонна праця, а банківським службовцем - одноманітність, напруженість і постійні стреси від відповідальної роботи.

 Рейтинг стресових професій

Робота в офісі викликає величезну емоційну напругу, яка збільшується по мірі зростання рівня відповідальності завдань, які вирішуються, і зниження фізичної активності. Свій внесок додає і ненормований робочий день за комп'ютером.

Отже, висновок простий: офісна робота шкідлива для здоров'я. Постійна напруга, монотонна робота, всілякі образи та інтриги, відсутність свіжого повітря і десяток чашок міцної кави щодня стають причинами розвитку хронічної втоми і зниження працездатності. Додавши сюди численні фобії, в основі яких лежить головний страх - страх втратити роботу, - фахівці роблять однозначний висновок: життя офісного працівника і небезпечне, і важке...

І «найстресовішою» професією, принаймні, в Канаді вважається професія музиканта. На думку психологів, нерви музикантів страждають від постійного поспіху, гастрольних переїздів, безцеремонного диктату диригентів, нескінченних вправ.

Серед усіх професій найбільш схильні до стресу працівники сфери IT. За цим показником комп'ютерники зуміли обігнати лікарів, менеджерів і священиків. 97% опитаних IT-працівників стверджують, що їхня робота стає причиною постійного стресу, адже значну частину свого робочого часу комп'ютерники витрачають на те, щоб відповідати на запитання людей, які абсолютно не розуміються на комп'ютерах! Дорогоцінний час витрачається на пояснення невмілим співробітникам, де знаходиться потрібна кнопка, а у випадку, коли з'являється серйозна технічна проблема, IT-працівник тут-таки одержує догану від начальства! Погодьтеся, тут є від чого виникнути стресу!

Найменше схильний до стресів професіонал, оскільки він добре виконує свою роботу і має інструменти для того, щоб впоратися з будь-якою ситуацією, яка виникла раптово. Якщо людина компетентна, ніщо не зможе вразити її гордість. Світ може волати, але це не виводить таку людину з рівноваги.

Бажаємо Вам успіхів професійному визначенні!