Працевлаштування на нове робоче місце є хвилюючим для кожної людини. Що це за процес, як правильно його пройти і що зробити, щоб ви якнайшвидше стали повноцінним працівником в трудовому колективі, розповіли фахівці центру зайнятості.

Що змушує хвилюватись?

Найбільш стресовим є перший місяць, і він базується на питаннях: «Чи вдасться мені стати частиною нового колективу?» та «Чи я впораюсь з обов’язками?». На цьому етапі важливо пам’ятати, що хвилюватись - це нормально, і що потрібен час для освоєння нового. У середньому адаптація до нового робочого місця триває місяць-два.

Чи є різниця у пристосуванні між тими, кого звільнили, та тими, хто сам вирішив змінити місце роботи?

Звичайно! Перші мають додатковий стрес, тому перед початком пошуку роботу важливо розібратись  із тим, що відбулось. Протягом декількох днів провести аналіз ситуації і чесну оцінку своїх дій. Якщо ви це зробите, то влаштовуватися на нову роботу буде простіше.

Тож, як адаптуватися на новому місці?

Головна порада – бути собою. Часто через хвилювання люди вдаються до крайнощів. Одні намагаються показати себе суперпрофесіоналом, а інші – навпаки, займають занадто скромну позицію. І те, і інше колектив може зрозуміти по-різному. Тому найкраще -  розслабтесь, поводьтесь природньо, будьте уважні, більше прислухайтесь, навчайтесь, знайомтесь. Як варіант – можна попросити людину, до якої одразу виникла симпатія, розповісти вам про компанію, традиції, правила, так би мовити, ввести в курс справи.

Ще одна важлива деталь – треба з’ясувати свої посадові інструкції та обов’язки. Якщо вам не пояснили їх одразу, запитуйте, уточнюйте, доки не знатимете їх. Розуміння того, що від вас очікують, суттєво знижує рівень стресу. Дайте собі час, не вимагайте від себе занадто багато.

Якщо не можливо уникнути стресу, – як від нього позбавитися? Перш за все, не бійтесь цього, оскільки стрес може бути не тільки негативний, а й позитивний. Це завжди нові враження, адреналін, емоції - і це чудово. Після роботи займіться собою: сходіть в спортзал, прогуляйтесь, подивіться цікавий фільм, порелаксуйте, похваліть себе.

Як зрозуміти, що нова робота вам не підходить?

 Серйозний привід задуматися – це коли у період від півроку до року відчуваєш низький рівень енергії на роботі. Це коли весь час відчуваєш апатію, небажання йти на роботу, чекаєш, коли ж це все нарешті закінчиться. Можна поспілкуватись з психологом або зробити самоаналіз. Якщо ж і це не допомагає, згадайте, як ви прийшли у цю справу. Можливо, це випадковість, і ви все життя хотіли займатися чимось зовсім іншим. Згадайте, що ви любите, про що мріяли в дитинстві – і йдіть на перекваліфікацію, адже профорієнтація залишається актуальною протягом всього життя.

 

Якщо у вас виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості чи ви потребуєте консультацію фахівця, звертайтеся до центру зайнятості за місцем вашого перебування.