У всіх нас бували моменти, коли ми жалкували про те, що не справили краще перше враження на людину. Й недивно, адже воно здатне відкрити багато дверей і зруйнувати багато перешкод.Так само при працевлаштуванні,  а потім і коли ми починаємо працювати в новому колективі вагому роль займає сприйняття вас як претендента на посаду  та робітника.

Як вважає психолог Джон Барр, ми формуємо перше враження про себе приблизно за дві десяті секунди. Ця реакція, за яку безпосередньо відповідає наша лімбічна система. Якщо перше враження  є позитивним, ми будемо відкритішими і, відповідно, навпаки.

У спілкуванні перше враження більшою мірою будується на холодному розрахунку. Навряд чи  Ви будете  поводитися  перед вашим потенційним начальником так само, як, скажімо, на власній кухні. І тому, якщо хочете справити  гарне перше враження, в т. ч. під час співбесіди з роботодавцем,  варто наслідувати цим  трьом порадам:

                  Природність

Поводитися природньо -  означає показати співрозмовникові або аудиторії образ, відповідний тому, ким Ви є насправді. Тобто, якщо Ви злегка неорганізована людина, не намагайтеся створити враження акуратиста. А ось, що Ви дійсно можете зробити - це показати, що Ви працюєте над собою, щоб позбавитися цього недоліку.

Щоб справити на іншу людину найбільш сприятливе  перше враження, намагайтеся підкреслити Ваші сильні сторони і зменшити слабкі. Але для того, щоб у Вас це вийшло, Ви повинні про них знати.

Чесність

Навряд чи хтось зможе довіритися повною мірою, якщо Ви не будете чесним при першій зустрічі. Якщо, бажаючи справити на когось гарне враження, ви звертаєтеся до брехні або утаюєте якусь інформацію, то самі риєте собі яму. Рано чи пізно правда все одно випливе назовні, та до того ж Ви ще і наповните своє життя стресом, намагаючись підтримувати брехню на плаву. Отже довіряйте собі, довіряйте іншим людям і довіряйте життю. І, повірте, завжди краще сказати, що Ви не вважаєте за потрібне говорити на певну тему, тому що не досить обізнані, чим виставляти себе  клоуном, надаючи "факти", які Ви висмоктуєте з пальця на ходу.

Краще відразу визнати, що Ви злегка нервуєте, чим напускати на себе фальшиву упевненість, під якою чітко видно напруженість. Ви не повинні і не зобов'язані прикидатися  ким би то не було. Якою б не була ситуація, Ви вийдете з неї з найменшими втратами, якщо будете чесні.

Пряме спілкування

Завжди чітко увляйте, яке повідомлення Ви хочете донести до аудиторії або співрозмовника. Якщо Вам поставили питання, відповідайте ясно і чітко, не відволікаючись в сторони і не змінюючи тему. А ще прагніть не занадто вдаватися до подробиць і не перетворювати діалог на монолог. Пам'ятаєте про те, що перша розмова залишить куди краще враження, якщо це буде динамічний обмін репліками і думками. Уміти спілкуватися  з людьми -  це дуже важливе мистецтво. Не варто автоматично припускати, що Ваші ідеї були зрозумілі саме так, як Ви того хотіли. А ще не варто відмовчуватися. Поступаючи так само, Ви буквально кричите про свою невпевненість, а Вам же це не треба?

Починаючи нові стосунки - будь-якого роду - будьте простіше. Ці стосунки Ви починаєте з чистого аркуша, а значить, у Вас є можливість почати писати чітким красивим почерком. Стосунки, побудовані на простій, але красивій основі, тримаються набагато довше.

Бажаємо успіхів під час пошуку роботи!

Сподіваємось, що наші поради стануть Вам у нагоді під час пошуку роботи!