Отже, найвідповідальніший етап позаду. Ви пройшли всі можливі співбесіди, довели свій високий професійний рівень, тому вас прийнято до лав співробітників. Але не розслабляйтеся, адже попереду - адаптація в колективі і на новому робочому місці. Хочете, щоб випробувальний термін не став для вас справжнім випробуванням? Тоді прочитайте наші поради, як вижити на новому робочому місці.

Читайте всі нормативні документи, які можна прочитати. Головне завдання нового співробітника - стати частиною колективу. А для цього потрібно прийняти правила, які напевно існують. Тому не пошкодуйте часу на те, щоб ознайомитися з основними принципами життя в даній компанії.

Пунктуальність - друг новачка. На роботу приходьте за 15 хвилин до початку офіційного робочого дня. Принаймні, перші три місяці. І намагайтеся не залишати робоче місце за дзвінком, а знаходитесь на роботі ще 10-15 хвилин. Адже в кожному колективі знайдуться товариші, яким є справа абсолютно до всього. І від них багато в чому залежить ваш комфорт на новому робочому місці. Будете пунктуальні, і тоді через деякий час ваша персона НЕ буде для них цікавою.

Будьте спостережливі. Спостережливість допоможе вам швидше адаптуватися до життя в новому колективі. Звертайте увагу на все: як одягаються співробітники, як вони спілкуються між собою, якому сорту кави і яким тістечкам віддають перевагу. Так ви швидко засвоїте основні ритуали неформальних відносин, які існують в будь-якому колективі.

Намагайтеся впоратися із самотністю. Може статися так, що колеги не будуть прагнути до спілкування з вами, і ви можете відчути, немов навколо вас утворилася порожнеча. Не будьте відлюдником, йдіть на контакт першими. Нічого, якщо для цього будуть потрібні якісь хитрощі. Наприклад, ви побачили, що компанія з декількох осіб разом виходить на обід. Попросіть дозволу до них приєднатися. Курите? Попросіть запальничку у людини, особа якої вам вже знайома, заведіть з ним розмову. Але постійно це робити теж не потрібно. Прохання і пропозиції висувайте при зручному випадку, намагаючись не бути при цьому нав'язливим.

Задавайте питання, але памятайте місце букви «Я». Питання задавати не лякайтеся. Найімовірніше, вам дадуть відповідь на них із задоволенням. І чим швидше ви будете знаходити відповіді на питання, тим більше будете знати і розуміти. Але не слід зайвий раз нагадувати колегам, що ви тут недавно. Вони і так знають, що ви новенький співробітник, і це може стати для вас непоганим виправданням в нестандартних ситуаціях. Але якщо ви будете цей статус постійно підкреслювати, вони можуть подумати про протиставлення іншим співробітникам. Їх це рано чи пізно почне дратувати.

Намагайтеся завоювати авторитет оточуючих. Це потрібно робити тоді, коли ви вже познайомитеся з традиціями колективу і зрозумієте розстановку сил у ньому. Проаналізуйте, як ви можете завоювати авторитет і привернути увагу колег. Пошукайте у собі особисті та професійні якості та вміння, які та чи інша людина зможе оцінити. Але не варто виставляти всі свої позитивні сторони напоказ відразу, щоб вас не прийняли за вискочку. Проявляйте свої здібності поступово.

Революції – ні! Коли ви будете вивчати життя компанії і вникати в неї, можливо, ви знайдете себе на думці, що вам щось не подобається. А може бути, щось здасться неправильним, а то й зовсім нераціональним. Можливо, ви й праві, і навіть знаєте, як виправити це. Але час реформ і раціоналізаторських пропозицій для вас настане дещо пізніше. Винятки становлять випадки, коли модернізація виробництва входить у коло ваших професійних компетентностей. Але навіть у цьому випадку поспішати не варто, почекайте з нововведеннями. Адже для того, щоб змінити будь-яку систему, спочатку потрібно стати її частиною.

Несіть позитив. Обов'язково вітайтеся. Не чекайте, поки привітаються з вами, робіть це першим. Крім того, допомагайте, не чекаючи, поки вас попросять про це. І посміхайтеся. Особливо коли ваш безпосередній начальник буде представляти вас колегам. Адже по вашому зовнішньому вигляду і виразу обличчя вони складуть перше враження про вас, а воно, повірте, дуже багато значить для адаптації нового співробітника в колективі.

Щиро бажаємо, щоб випробувальний термін не став для вас випробуванням, а став початком успішної інтеграції в новий колектив!