Звичайно, свого часу  Вас хвилювало питання: «Ким бути?». І  коли Ви вже здобули професію – головну справу свого життя, виявляється цього замало,  потрібно ще вміти знайти роботу, адже наявність диплома ще не означає автоматичного її одержання. Найголовніше, чого вимагатиме від Вас життя на цьому етапі – це  активності та терплячості.  Невдачі під час пошуку роботи викликані перш за все тим, що люди не вміють її шукати. Цей процес вимагає не тільки професійних знань, а й дотримання загальних правил поведінки, які вже склалися на ринку праці. Перелік помилок, яких слід уникати, стане в пригоді кожному, хто шукає роботу.

 1. Погане резюме. Цей лист паперу дозволяє справити перше враження. Якщо резюме погане, то велика вірогідність, що воно буде викинуто в сміття, і на цьому завершиться Ваша спроба отримати роботу в даній організації.

 

2. Пошук роботи за допомогою газетних оголошень. Це дуже малоефективний спосіб. У реальності, до газетних сторінок доходить інформація не більш, ніж про 10% вакансій. Крім того, багато оголошень про роботу є “пустушками”. Їх публікують як рекламу (якщо фірма набирає персонал, означає її справи йдуть в гору), використовують для збору комерційної інформації (наприклад, таким чином можна отримати інформації про рівні заробітку співробітників компаній-конкурентів) і т.д.

 

3. Після відправки свого резюме в ту або іншу фірму, ви розраховуєте, що вам обов′язково подзвонять або пришлють лист. Проте на ділі це відбувається украй рідко. Найбільш ввічливі компанії можуть прислати лист, в якому буде повідомлено, що вони захоплені вашими даними, але вибрали іншого претендента на місце. Кращий спосіб - постійні дзвінки в кадрову службу з нагадуваннями про Ваше існування. Приблизно 60% позитивних відповідей отримують в результаті подібних дзвінків.

 

4. Пошук роботи виключно за допомогою знайомих. Це дуже небезпечний шлях. Ваші знайомі ніколи не займатимуться вашими справами так активно, як Ви на це розраховуєте. Безумовно, іноді вони здатні допомогти Вам. Але розраховувати тільки на їх зусилля безрозсудно.

 

5. Після інтерв′ю Ви не цікавитеся, з ким Вам варто зв′язуватися згодом. Це дуже серйозний прорахунок. Вас не повинні задовольняти відповіді типу “спасибі, ми Вам обов′язково передзвонимо”. Дізнайтеся, кому Ви самі можете подзвонити, щоб з’ясувати перспективи отримання роботи.

6. Після інтерв′ю Ви безуспішно намагаєтеся зв′язатися з менеджером по персоналу і кидаєте це заняття, вирішивши, що Ваша кандидатура відхилена. Кращий спосіб - подзвонити керівникові підрозділу, в якому ви хотіли б працювати і нагадати про свою кандидатуру.

7.  Ви не скористалися точними вказівками про те, яким чином компанія повинна отримати інформацію про Вас. Якщо в оголошенні написано, що необхідно послати лист по електронній пошті - означає потрібно діяти саме так, а не посилати факси або листи. У Вас ніколи не буде другої можливості справити перше враження. Якщо Ви спочатку показали, що не бажаєте користуватися встановленими правилами, то перше враження про Вас буде виключно негативним і шансів отримати роботу у Вас не буде.

8. Ви не встановили особистий контакт із співробітником відділу кадрів, який проводив інтерв′ю з вами. Особисте враження про Вас украй важливе. Лише співробітник, що проводив інтерв′ю з Вами, здатний зробити так, щоб Ваша кандидатура розглядалася серйозно.

9. Ви претендуєте на роботу, в якій не розбираєтеся. Звертайте увагу на формулювання, які часто включають в оголошення про вакансії. Наприклад, “кандидат ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ володіти такими-то якостями і досвідом”.  

                 Демонструйте ділові та професійні якості на практиці