Програму “Рука допомоги” було розроблено Мінсоцполітики України спільно зі Світовим банком. У 2016 -2018 рр. вона, як пілотний проект, була випробувана у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішна соціальна ініціатива.

Наразі тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни програму поновлено. На її реалізацію державою виділено 9,6 млн грн.

У чому суть програми

У ЗОЦЗ зазначили, що програма «Рука допомоги» дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

На яких умовах и на що дається фінансова допомога

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на три роки на:

* відкриття чи розвиток власного бізнесу [заснування власної справи];

* для оплати рахунків на придбання необхідного обладнання і матеріалів.

Умови повернення допомоги

Перший варіант. Кредит можна повернути після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою [протягом 30 календарних днів].

Другий варіант. Позику можна повернути достроково, частинами, відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога взагалі не повертається, якщо позичальником:

* сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;

* у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовані за направленням центру зайнятості не менше двох осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як стати учасником програми «Рука допомоги»

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до Запорізького Центру зайнятості – до спеціально створеної комісії з питань надання допомоги. Та надати наступні документи:

* заяву про надання фінансової допомоги;
* бізнес-план;
* довідку про несудимість.

До складу комісії включаються представники центру зайнятості, органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).
Комісія розглядає документи, після чого надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, претендент має створити юридичну особу-підприємство чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

Додаткову інформацію можна отримати у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером телефону 0 800 33 67 28.

Світлана ШКАРУПА

Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Слово правди – наша зброя”