Експерти кажуть, що вкрай важливим  є позитивний внутрішній настрій, адже не тільки Вас вибирають, як співробітника, а й Ви розглядаєте пропозицію роботодавця. Кандидат не благає роботодавця, роботодавець також зацікавлений отримати гарного та цінного співробітника.

На співбесіді з потенційним роботодавцем Ви взаємодієте на рівних. Тому важливо не тільки проявити себе, а й зрозуміти, чи підходить Вам ця пропозиція роботи. 

Щоб знизити градус напруги впродовж співбесіди, спробуйте  поставитися до неї, як до гри чи експерименту, тоді змінюється Ваша внутрішня мотивація до ситуації. Замість страху та напруженості — Ви відчуєте інтерес та ентузіазм.

А впевненості додасть ґрунтовна підготовка до співбесіди. Важливо заздалегідь не лише дізнатися більше про компанію, а також подумати, які запитання до Вас можуть бути, як краще на них відповісти. Відповіді мають бути чіткими та інформативними. Так Ви продемонструєте свою чесність та професійність. Також перегляньте своє резюме та доберіть найкращі роз’яснення до пунктів, які розкриті недостатньо, або щодо яких можуть виникнути додаткові запитання.

Також пам’ятайте, що людина почувається впевненішою в уже знайомій ситуації. І чим більше співбесід ви пройдете, тим легше сприйматимете кожну наступну. Тому розцінюйте можливу невдачу, як досвід, який можна використати з користю для себе у майбутньому. Тим паче, що психологи радять змінювати місце роботи кожні 3-4 роки.

Не засмучуйтеся, якщо з першого разу не вдалося отримати роботу своєї мрії. Адже найголовніше — винести з першого досвіду знання. 

Як сказав відомий бізнесмен та засновник Alibaba Джек Ма, перша робота — найважливіша, і вона не обов’язково має Вам подобатися, але повинна бути такою, щоб мати змогу навчатися в інших.

 

Бажаємо успіхів!