Професія юриста завжди була, є і буде однією з найбільш популярних та перспективних. Це можна пояснити тим, що послуги юриста використовуються у будь-якій області: трудовій сфері діяльності, судового захисту, галузі податків, консалтингу, інвестиційного бізнесу, страхуванні, сфері нерухомості, будівництві, сфері митних відносин і багатьох інших.

Експерти прийшли до думки, що до 2030 року в сфері юриспруденції перспективними виявляться нові професії, такі як: мережевий юрист, віртуальний адвокат, кіберслідчий та медіаполіцейський. Безумовно, це пов’язано з тим, що технології стрімко входять в наше життя, все більше адміністративних послуг переводиться в онлайн режим, а онлайн-формат будь-якого сервісу став найбільш зручним для більшості громадян.

Мережевий юрист — це фахівець, який розробляє законодавство для віртуального світу і мереж. Також він розробляє системи правового захисту людини і власності в Інтернеті, включаючи віртуальну власність. Для мережевого юриста важливо вміти працювати з запитами споживача, вільно володіти англійською та будь-якою іншою мовою, розуміти специфіку роботи в різних галузях країн-партнерів.

Віртуальний адвокат управляє інвестиціями компанії в нові проекти (стартапи), які, в свою чергу, створюються для розвитку якоїсь продуктової лінії компанії. Він не тільки керує інвестиціями, а й супроводжує розвиток цих стартапів від ідеї до виробництва. Віртуальному адвокату необхідно знати норми законодавства, а також специфіку роботи своєї країни і тієї, в якій він веде справу. Відповідно, він повинен вільно володіти англійською мовою або мовою тої країни, з якою він співпрацює. Професіоналізм віртуального адвоката визначається вмінням працювати з окремим людьми, групами і колективами, а також умінням працювати з запитами споживача.

Кіберслідчий розслідує кіберзлочини. Він відмінно розбирається в криміналістиці, проведенні розслідувань, пошуку підозрюваних. Для успішної роботи необхідне володіння аналітичними навичками та вміння програмувати. По суті професія кіберслідчого є і зараз, але в майбутньому потреба в таких фахівцях значно зросте. Межі між віртуальністю і фізичним світом поступово розмиються, а це значить, що суспільство в цифровому просторі буде організовано приблизно за тими ж принципами, що і в реальності — включаючи державні кордони і контроль з боку урядів.

Медіаполіцейскій — фахівець, який займається забезпеченням порядку і безпеки в медіасфері. Його завдання — шукати порушення законодавства на медіаресурсах самостійно або за допомогою спеціальних програм та інструментів. Зараз в світі цю функцію частково виконують різні організації, але в майбутньому зловживання інформацією та кіберзлочинність будуть рости, тому вона виділиться в окрему професію.